ESL Turnaj – Pravidla

1. Pravidla pro Destiny turnaj
1.1. Způsobilost hráče

Každý účastník turnaje Destiny musí poskytnout svůj Playstation (SEN ID) účet. Herní účet je potřeba pro pozvání dalších hráčů do hry a pro kontrolu zda hraje správný a přihlášený hráč. Pro účast v ESL turnajích je potřeba splnit následující:

Pokud nesplňujete jednu z výše uvedených nemůžete se turnaje účastnit.

1.2. Jména hráčů a týmů

ESL si vyhrazuje právo na změnu přezdívek anebo URL aliasů. Jména týmu nebo hráčů, která se příliš podobají jiným týmům nebo hráčům mohou být změněny administrátory ESL. Více informací najdete v globálních pravidlech sekce 3.1.2. Pokud jste špatně zadali jméno týmu, pošlete ticket na podporu s důkazem o vlastnictví jména.

Pouze registrovaní hráči se mohou účastnit turnajů. Hraní s profesionálním hráčem nebo vypůjčování hráčů je zakázáno. Hráči musí hrát za svůj oficiální tým pod svou přezdívkou a svým týmem během všech oficiálních turnajů ESL.

1.3. Týmová soupiska

Každý tým musí dodat seznam hráčů před započetím turnaje a tento seznam je po celé trvání turnaje neměnný. Seznam musí obsahovat dostatečný počet hráčů aby splnil minimální požadavky na turnaj. Hraní s jinými hráči než je na seznamu nebo s profesionály a náhradníky, může být penalizováno.

1.4. Verze hry

Každý účastník musí mít nainstalovanou poslední verzi hry se všemi updaty. Tyto updaty musí být nainstalovány před započetím turnaje aby se na nikoho nemuselo čekat.

1.5. Technické problémy

Týmy jsou sami zodpovědní za všechny technické problémy (Hardware/internet). Zápasy se kvůli těmto chybám nebudou přesouvat na jiný termín a odehrají se, jak bylo dáno. Pokud pauza přesáhne maximum, hra pokračuje, i když chyba nebyla odstraněna.

1.6. Diskvalifikace

Pro zachování průběhu a efektivity turnaje jak jen to je možné, ESL si vyhrazuje právo diskvalifikovat týmy. Toto nastane pouze v případě, že tým úmyslně blokuje nebo brzdí jiný tým. V některých případech můžou být ovlivněni oba týmy. Pokud jakýkoliv tým využije známých exploitů hry ve svůj prospěch ztrácí hru ve chvíli použití tohoto zneužití. Pokud tým použije takový exploit podruhé a je prokázáno, že to udělal úmyslně, je odebrán z turnaje a blokován na jakýkoliv další turnaj či soutěž v budoucnu. Sázení během jakékoli ESL akce (hráčem, týmem, či někým s týmem spřízněným) je přísně zakázáno. Takové chování může vyústit v diskvalifikaci z turnaje a případně obdržet minimálně 6 měsíců ban.


2. Pravidla Destiny turnaje
2.1. Formát turnaje
 • Turnaj se odehraje jako 3 proti 3, single eliminace
 • BOX – Semifinále: Best of 3
 • Finále: Best of 5
 • Mód hry: Skirmish
 • Mapy: Podle aktuálního mappoolu.
 • Pokud hra skončí nerozhodně, zápas se opakuje do doby, než vyjde jeden vítěz
2.2. Specifická pravidla
 • Je zakázáno v jednom týmu mít dvě a více stejných subclass
 • Exotický armor je zakázaný
 • Používání Heavy je zakázáno
 • Zbraně použitelné pouze na určité třídě je zakázáno
 • Úmyslené sebevřaždy jsou zakázané
2.3. Zákazy

ESL si vyhrazuje právo, bez předchozích upozornění zakázat jakoukoliv zbraň nebo perk pro vyvážení hry.

2.3.1. Seznam zákazů
 • Perk z Bladedancera „Backstab“
 • Všechny artefakty z Rise of Iron, vyjma artefaktu Memory of Jolder
 • Armor z roku 1 s perkem „Special Weapon Ammo“
 • Brokovnice z roku 1 s perky „Crowd Control“ nebo „Kneepads“
 • Zakázané zbraně:
  • Hawkmoon
  • No Land Beyond
  • Universal Remote
  • Invective
  • Ice Breaker
  • Queenbreakers’ Bow
 • Všechny zbraně s perkem „Luck in the Chamber“
2.4. Nastavení zápasů
 • Hra se odehrává v modu Skirmish
 • Hra se hraje v 6 hráčích 3 proti 3
 • Limit score se nechává výchozí
 • Časový limit se nechává výchozí
 • Light level advantage je vypnutý
2.5. Regiony

Hra probíhá v regionech Česko a Slovensko a účastníci by měli do tohoto regionu patřit.

2.6. Podvody

Cheatování a podvody nejsou povoleny v žádné míře.

2.7. Glitching / Zneužití chyb

Použití glitchů nebo chyb ve hře bude potrestáno od ESL administrátorů.

2.8. Příprava hry

Pokuste se vyřešit všechny problémy ještě před započetím turnaje. Výpadky internetu nebo hardware mohou vést k diskvalifikaci adminy ESL. Dohoda mezi tými/hráči by měla být zveřejněna jako komentář k zápasu. Hra musí být odehrána se správným nastastavením. Ujistěte se, že všichni hráči jsou způsobilí ke hře. Při týmové hře, že všichni hráči jsou registrovaní do příslušného týmu.

2.9. Náhradníci

Každý tým může mít jednoho náhradníka. Může být nasazen ale až do další serie a ne do probíhající. Nezapomeňte že i tento náhradník musí být zapsán na týmové soupisce než turnaj začne.

2.10. Nedostavení

Pokud se váš protihráč nedostaví do 15 minut před zahájením zápasu, vzneste ticket na podporu. Toto je nejrychlejší cesta jak nechat váš zápas zkontrolovat a případně vás posunout na další kolo.

2.11. Počet hráčů

Každá hra by měla být složena z 6 hráčů v týmech po 3. Pokud jedné straně chybí nějaký hráč, zápas se může odehrát i tak pokud s tím obě strany souhlasí.

2.12. Odpojení

Pokud dojde k odpojení nějakého hráče, hra pokračuje s nevýhodou pro daný tým. Pokud to jde hráč se může napojit do hry zpět.

2.13. Vzdání se

Tým se může rozhodnout zápas vzdát. V takovém případě je mu připsána prohra avšak může být i penalizován.

2.14. Protest

Pokud váš oponent nekorektně nahlásí výsledek zápasu. Máte 10 minut na podání protestu prostřednictvím formuláře [play.eslgaming.com/protest/add]. K podaní protestu je potřeba zaslat obrazový či video důkaz, který jednoznačně ukazuje chybně zaslaný výsledek.

2.15. Re-host

Re-hostování zápasu může být pouze při povolení od administrátora turnaje. Prosím kontaktujte admina prostřednictvím support ticketu pro získání povolení. Problémy s odpojením a zpožděním se budou kvalifikovat pouze, pokud nastane problém během prvních 60 sekund od hry.

2.16. Pozorovatelé

Pozorovatelé jsou povoleni, pokud oba týmy souhlasí. Výjímku tvoří pouze admini ESL, lidé kteří od adminů dostali povolení (tj. Shoutcasteři, streameři). Za žádných okolností týmy nesmí hrát s jinými rozhodčími než rozhodčími přidělenými od ESL.


3. Výsledky

Účastníci by měli výsledek zápasu zaznamenat ihned po odehrání zápasu. Pokud je něco nejasné, může být vyžádán důkaz pro by každý měl uchovat screenshot výsledku, či záznam ze hry pro případné vznesení protestu.


4. Komunikace a podpora

Pro veškerou komunikaci používejte Discord DestinyGame.cz, zde budou během turnajů admini 24 hodin denně. Také můžete využít podporu stránky ESL přes ticket systém.

4.1. Administrátoři

Všichni účastníci musí dodržovat rozhodnutí a pravidla organizátorů turnaje, administrátorů a rozhodčích. Všechna rozhodnutí jsou konečná, s výjimkou případů, kdy je jasně uvedena možnost odvolání. Rozhovory, ať slovní nebo písemné, mezi organizátory, administrátory, rozhodčími a účastníky jsou důvěrné. Veřejné zveřejňování nebo sdílení těchto rozhovorů s externími stranami je přísně zakázáno, pokud nebude získáno povolení.


5. Mediální soubory ze zápasů

Všechna média (screenshoty, záznamy atd.) musí být uchovávány nejméně po dobu 14 dnů. Obecně byste měli co nejdříve nahrát odpovídající médium ze zápasu na stránku s informacemi o zápasu. Vytváření nebo manipulace s zápasovými médii je zakázáno a bude mít za následek silné tresty. Média ze zápasů by měla být jasné pojmenování podle toho, o čem je. Pojmenování není možné později nijak upravit ani pomocí podpory a zasláním ticketu. Nicméně, pokud je chyba na straně admina, může být potrestán.


6. Vysílání a streamování

Vysílání zápasů ESL může probíhat pouze s povolením adminů turnaje. Pro získání povolení napište na podporu.
Soukromé vysílání a streamování je povoleno, pokud daný zápas nevysílá ESL TV. Pokud ESL TV vysílá daný zápas vysílání bez povolení adminů není povoleno. Pokud přesto budete vysílat, může to mít za následek diskvalifikaci a trest, či zákaz dalšího streamování účastníka během turnaje.


7. Body penalizace

Hráč a tým mohou obecně dostávat až 6 trestných bodů za jeden zápas, pokud jedno porušení nemá vyšší trest. Tým je potrestán pouze jednou za jedno porušení, bez ohledu na to, kolik má hráčů. Pokud hráč nebo tým obdrží trestné body za více porušení, jsou trestné body sčítány dohromady.

Prohřešek Bodové ohodnocení
Základní
Odmítnutí povinné výzvy Normal: 1
Intense (top 10): 2
Zrušení zápasu Hráč / Tým: 4
Použití neoprávněného hráče
Neaktivní po přihlášení Hráč / Tým: 3
Barraged Hráč / Tým: 6
Neregistrovaný hráč Hráč / Tým: 3
Nemá premium (pokud je vyžadováno) Hráč / Tým: 4
Nemá Trusted (pokud je vyžadováno) Hráč / Tým: 4
Ringer/Faker Hráč / Tým: 6
Hraní se špatným herním účtem Hráč / Tým: 3
Hraní s neregistrovaným herním účtem Hráč / Tým: 3
Nesportovní chování
Více nebo neexistující účet Varování / 1-3 body
Lhaní o národní příslušnost Varování / 1-3 body
Klamání Hráč / Tým: 1-4
Falešné výsledky Hráč / Tým: 4
Falšování médií Hráč / Tým: 6
Falšování zápasu Hráč / Tým: 6
Podvádění Hráč: 12  / Tým: 6