Vývojáři Destiny 2 říkají, že společnost Activision nikterak neomezoval Bungie ve vývoji hry

Komunitní ředitel Destiny 2 David “Deej” Dague se na Gamescomu 2019 rozhovořil o tom, jak si někteří fanoušci mylně myslí, že společnost Activision nikterak neomezovala Bungie ve vývoji hry.

Začátkem tohoto roku společnost Bungie oznámila, že ukončuje spolupráci s vydavatelskou společností Activision a studio se stává zcela nezávislým. Obě společnosti označily rozchod za vzájemnou dohodu s tím, že značka Destiny zůstává i nadále v držení studia Bungie.

Toto vedlo mnoho fanoušků ke spekulacím, že mnoho problémů, kterými druhý díl z počátku trpěl, pramenilo právě z Activisionu. Fanoušci si stěžovali například na nedostatek endgame obsahu, obsah ukrytý za paywall a další. Mnoho fanoušků předpokládalo, že Activision diktovala tato rozhodnutí a že Bungie chtěla dělat věci jinak.

Ovšem dle Deejeje jsou jsou tyto myšlenky fanoušků liché. Podle něj Activision vlastně Bungie neomezoval tak, jak si fanoušci myslí a rozchod společností popisuje jako přátelský.

Myslím, že musíme rozptýlit představu o tom, že Activision byl nějaký nepříjemný vládce, který nám nedovolil dělat úžasné věci. Spustili jsme tuto licenci s Activision, přirozeně a v průběhu času jsme se oba rozhodli, že máme jiné cíle pro to, co chceme. Obě společnosti se tak vydali vlastní cestou. Bylo to přátelské a nyní děláme tuto hru sami, děláme to, co si myslíme, že musíme udělat, aby to bylo i nadále úžasné.”

Tato citace zní podobně jako to, co obě společnosti uvedly ve svém prohlášení během rozdělení. Dle Deejeje dělali důležitá rozhodnutí vždy herní ředitelé.  Deej dále uvedl, že největší změny vyplývají z úrovně přístupu ke zdrojům. Když Activision publikoval Destiny 2, měli více týmů s více lidmi a teď to musí udělat ve studiu sami.

Pokud by Activision nechtěl, nemusel by se při rozchodu s Bungie značky Destiny vzdát. Pokud by společnost chtěla mohla by opustit Bungie a dát  Destiny jednomu z jejich mnoha dalších týmů.

V současné době je Destiny 2: Forsaken Complete Collection ve slevě a již nyní je možné využít funkce cross save.

Destiny 2 je nyní k dispozici na PC, PS4 a Xbox One.

Zdroj GamePress.cz

1 komentář: „Vývojáři Destiny 2 říkají, že společnost Activision nikterak neomezoval Bungie ve vývoji hry

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.