This Week at Bungie – Poslední novinky před vydáním Beyond Light

Vydání velké expanze Beyond Light už je za rohem a ať už jej očekáváte s nadšením nebo napětím, rozhodně to vypadá, že příval nových informací stále nekončí.

Archiv

Během příprav na Beyond Light a mimo jiné kvůli odcházení některých planet se začalo spekulovat, zda vlastně zůstane současný Tower, nebo se vrátíme například do lokace z prvního Destiny. Po dnešním TWABu už můžeme jasně říct, že současný Tower nikam neodchází, protože Bungie odhalilo dva nové kiosky, které se na něm objeví, a doplnilo je o screenshoty. Nějaké změny tak na Toweru čekat můžeme, ale není to jeho přesun někam úplně jinam.

První z kiosků je Quest Archive, který se objeví nalevo vedle Postmastera. Tento kiosek bude mít k dispozici questy, které jste během hry zahodili, abyste je mohli najít na jednom místě. Bude se jednat samozřejmě pouze o nové questy z Beyond Light, nebudou k dispozici žádné starší. Dále bude na tomto místě také k dispozici New Light Quest, tedy úvod pro nové hráče, pokud si ho budete chtít zahrát na již existující postavě (pro nové postavy do něj hráči vstoupí rovnou).

Druhým kioskem je Monument to Lost Lights Exotic Archive, který nahradí prostřední Vault. Bude v něm možné zakoupit různé exotické a legendární pinnacle / pursuit zbraně, které byly k dispozici pomocí questů, které ve hře již nejsou. Ceny zatím nejsou úplně jasné, nicméně Bungie oznámilo, že by jejich cena měla odpovídat náročnosti původních questů, pomocí kterých je bylo možné získat. Na jejich nákup bude nutné určité množství glimmeru, materiálů z destinací, masterwork materiálů (enhancement cory, enhancement prismy) a buď Exotic Cipher nebo Ascendant Shard.

V tomto novém kiosku budou k dispozici také exotické zbraně z odcházejících raidů, a to za novou měnu, Spoils of Conquest, kterou bude možné získat dokončením raidů.

Během Season of Arrivals bylo možné získat maximálně dvě Exotic Cipher (jedna ze season passu, druhá z questu od Any Bray), v Season of the Hunt bude stále jedna k dispozici přímo ze season passu, další bude ale možné získat každý týden v novém questu od Xura (což je informace, která potvrzuje, že Xur stále ve hře zůstává).

Patch Notes

Kompletní patch notes vyjdou teprve po vydání samotného Beyond Light, nicméně některé informace nám Bungie opět servíruje předem.

Crucible

Trials of Osiris quest bude nově vyžadovat power level 1210, aby bylo možné Trials hrát a z Flawless truhly je nyní možné získat Adept zbraně a mody. Kromě toho byly na třech mapách doplněny bariéry, aby nebylo možné dostat se mimo mapu – konkrétně na Altar of Flame, Exodus Blue a Cauldron.

Obecné

 • přihlašovací obrazovka bude konečně mít tmavé pozadí
 • veškerá menu přes celou obrazovku budou mít tmavší pozadí
 • bude přidána možnost přepínat mezi Light a Dark subclass na obrazovce postavy a podle toho bude tato obrazovka přizpůsobena
 • při vytváření postavy bude typ změněn z možností „muž“ a „žena“ na „maskulinní“ a „feminní“
 • model hlavy a vlasů bude nahrazen vylepšenou variantou (bohužel z této informace není jasné, zda bude možné existující postavy upravovat, protože je zde také zmíněno, že bude použit předchozí výběr hráče)
 • opravena chyba, způsobující, že se hráčům na Stadii nezobrazovali online přátelé pokud měli více jak 100 přátel
 • opravena chyba, která způsobovala, že hráči nezískávali progress na bounties, pokud se připojili do již probíhající aktivity (toto způsobovalo mimo jiné započítání artefakt power levelu v Iron Banneru)
 • Traveler’s Chosen – snížena intenzita záblesku při výstřelu
 • Point of the Stag – maximální power level navýšen na 1310
 • Divinity – opravena chyba, která způsobovala, že zásah jinou zbraní do bubliny se nepočítal jako kritický (například v kombinaci s Eriana’s Vow)
 • Hunter – prodloužena doba obnovení dodge schopnosti o několik sekund
 • Mody proti championům – nově budou pouze na armoru, nikoliv na zbraních (jako byl například unstoppable pulse mod tuto sezónu)
 • Zbraně s anti-barrier modem budou nově penetrovat štíty Phalanxů
 • Orbs of light mění název na Orbs of power (protože budou fungovat pro light i darkness)

Jako drobnou památku za odstranění Expired Ramen Couponu si pro nás Bungie připravilo krásný wallpaper.

Vydání Beyond Light

10. listopadu v 18:00 vychází Beyond Light. V rámci přípravy na toto vydání bude Destiny 14 hodin offline, naposledy si tedy zahrajeme v pondělí večer. V úterý, v jednu hodinu ráno vyjde malý update, takže hráči se budou muset odhlásit a znovu přihlásit do Destiny a tento update stáhnout. Následně bude možné ještě do 4 hodin ráno Destiny hrát, potom se servery vypnou úplně.

V novém e-mailu od Bungie je zmíněn event na konec sezóny (zřejmě omylem) a následně ho ještě potvrdil sám Luke Smith ve svém tweetu.

Destiny bude umožňovat pre-load – tedy stažení Beyond Light – předem, a to konkrétně od pěti hodin ráno 9. listopadu pro hráče na PlayStation (kde také doporučuje ponechat si nainstalovanou současnou verzi Destiny, což má umožnit dřívější stažení Beyond Light) a v době vypnutí Destiny serverů pro hráče na XBoxu a PC (10. listopadu ve 4 hodiny ráno). Pro všechny platí, že bude třeba celou hru stáhnout znovu. Velikost hry je potom 65.7GB pro Xbox, 69.7GB pro PC a 70.78GB pro PlayStation.

Zbývá nám posledních pár dní před novou expanzí, jak se těšíte vy? Už máte hotové všechny aktivity, které jste chtěli stihnout ještě předtím, než ze hry zmizí?

5 komentářů: „This Week at Bungie – Poslední novinky před vydáním Beyond Light

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.