Přijde Destiny o další hlavní postavu?

Jak jistě mnozí vědí, velké zářijové rozšíření do Destiny 2 bylo odloženo až na listopad. Ať už je to kvůli koronavirové krizi, nebo kvůli přístupu nových konzolí, je to smutné hlavně proto, že do té doby bude v Destiny velmi málo co dělat. V Bungie měli poslední sezonu a její plynulé napojení na nové DLC dobře vymyšleno.

Lore hry které je nyní dostupné z mise The Interference, končí přesně tam, kde má začít nové z další sezony. Stejně tak quest The Evacuation, který vás vede na všechny planety, které čeká tzv. opuštění / zničení neboli valut a jejich odstranění ze hry a spolu s nimi také NPC na těchto lokalitách, které bude potřeba někam přesunout. Avšak nyní se zdá že všechny tyto questy jsou pozdrženy a protáhnuty na další 2 měsíce.

Jedna teorie, která se již dlouhodobě probírá, je že Eris Morn je nějakým způsobem nakažena temnotou. Nebo, že tajně pracuje se Savathun, či dokonce přímo ona je Savathun v přestrojení. Momentálně dostává informace z Pyramid, a dokonce s nimi snad i komunikuje. V posledním Lore si dokonce sama sobě pokládá otázku, zda by ji Zavala zabil, kdyby se proměnila a přešla tak na druhou stranu (a myslí si, že by to udělal, přesto že by to pro něj bylo těžké).

Všechno ale začíná působit jako jen liché rozptýlení od opravdové oběti temnoty. Tou by totiž mohl být přímo Zavala. O čemž také nedávno natočil video Youtuber Myelin Games co se zabývá Lore z Destiny a tyto teorie tam nastínil viz video níže:

V Destiny snad ani není postava, která by byla větší klaďas než je právě Zavala, možná snad nedávno objevený Saint-14. Ale od dob co Cayde-6 zemřel, Zavala začal ztrácet víru ve Vanguardy a neví si moc rady. On totiž Traveler nemluví, zato temnota ano.
Což nás přivádí na Lore konce této sezony. A hlavní děj se bude točit okolo Lore k exotické zbrani Traveler’s Chosen. V jedné pasáži je slyšet něco co vypadá, jakoby Savathun promlouvala přímo z lebky Ahamkara, která visí přímo nad Shaxxem. Což přímo navazuje na záhadný rozhovor mezi Eris a Drifterem v Prophecy dungeonu.

Pokud jste jej hráli, určitě jste si všimli, že během něj probíhá hodně rozhovoru mezi Drifterem a Eris. V něm probírají nejen Saita ze Season of Dawn a písničku „moon made of cheese“, o které Shaxx tvrdí, že mu ji Eris zpívala a že jí Savathun vysílá skrz jeho lebku, jeho dávnou relikvii, kterou je nutné zničit. Vypadá to, že Savathun pomocí lebky sleduje Shaxxe, již od konce Red War a zneužívá jeho truchlení nad Speakrem a pravděpodobně i Caydem a cítí že v hloubi duše s ním není něco v pořádku, což znamená, že ho může ovládnout.

Zde je kus Lore přímo z Traveler’s Chosen:
Znovu se přitisknu k důlkům. Síť se jemně třese mou dychtivostí.
Někdo přichází a otáčí se zády ke svému Travelerovi. Je tam výměna, zakrytá rudým oparem.
Dostává zprávy. Krvácí z něj naděje. Poslům dává svůj token, který značí jeho víru. Přijímají jej, aniž by chápali význam.
Sleduje, jak odcházejí. V jeho centru je duté místo. Je nádherné.

Původně to vypadalo, že mluví o Shaxxovi a o tom jak může být ovládnut, protože jsme se zrovna dozvěděli, že se proroctví změnilo. Ale nyní to vypadá, že se to týká spíš Zavaly, lebka na něj má přímý výhled, přesto že Shaxx stojí přímo pod ní. Záznam lore končí slovy: „Dostanu se k němu opatrně. Silou. Zatlačím a cítím pouze pot, měkkotu a hnilobu. Jsem poblouzněn potěšením.“

Byl by to opravdu velký zvrat, kdyby namísto Eris byl temnotou ovládnut právě Zavala. Přeci jen ona vypadá jako jednoduchá a prvoplánová volba, navzdory jejímu zájmu o temnotu. To Zavala by byl obrovský zvrat s jeho postavou. Jeho postava však není nikde vidět na žádných propagačních materiálech, pouze Eris, Drifter a Stranger. Ale nedávný tweet od jeho dubbera Lance Reddick napovídá, že jeho postava nám bude mít ještě dost co říci.

Více se dozvíme až s novým DLC, je nepravděpodobné, že by Zavala úplně zběhnul, či se z něj stal nový Raid boss (což by ale bylo hustý). Je možné, že bude chtít v boji proti temnotě využít všechno co bude dostupné, což ho svede na cestu temna, také to ale může být něco co se stane až v následujím rozšíření Witch Queen, které bude řešit konflikt právě se Savathun. Ale přesto jeho ovládnutí může přijít mnohem dříve klidně už během Beyond Light, jak Lance Reddick napovídá, bude to „divoký“.

 

Zdroj: Paul Tassi – Forbes

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.