Prestižní výzbroj z raidu nám odhalil zajímavou novou stránku Ghaulova a Calusova příběhu

Do Destiny 2 se jako přílivová vlna přihnal nával nových zbraní a výzbroje, což pro nás ve zkratce znamená: další útržky příběhu. Pozor přichází Spoilery.

V Destiny 2 se většina příběhu vešla přímo do hry, no Bungie od svých tradic neupustilo (známe své lidi) a tak se i v druhém díle naší oblíbené hry k některým informacím musíme probojovávat – mnoho jich je poschovávaných v různých částech světa v podobě oscanovatelných objektů a v příběhových tabech výzbroje a zbraní.

Naštěstí nám Internet přeje. Díky blížícímu se příchodu nového lootu z Prestižní obtížnosti Raidu, plánovaného na příští týden, se Ishtar Collectivu (databáze příběhu světa Destiny jenž bere informace z Destiny 2 API), povedlo dostat k novým pŕíběhovým detailům.

Uživateli Redditu, ThatTyedyeNarwhal se v jeho článku (http://bit.ly/2fQbEM5), díky novému Prestižnímu lootu z Raidu povedlo shrnout detaily o Ghaulově minulosti. Uživatel dobby_rams poskládal dohromady cosi, co vypadá jako dopisy, které by mohl psát Calus Ghaulovi, útržky, kterých jsou poschovávány v příběhovém tabu různé výzbroje z Raidu. Najdete je v našel LORE.

Nebudu se vám tu teď podrobně rozepisovat o tom co se v oněch článcích na Redditu píše, ale můžu vám zaručit, že to může změnit náš pohled na celou záležitost. Ovšem můžu vám říct tolik, že se zdá, že Calus má úplně jiný postoj ke Ghaulovi, než byste očekávali; nebo to aspoň dobře hraje.

Calus, který přišel do našeho systému a vyzval nás abysme se mu postavili v Leviathan Raidu, je císařem Cabalů. Ghaul, který byl kvůli svému albinismu zavržen už po narození, byl vychován vyhnancem známým pod jménem (nebo spíše titulem) Consul, za jediným cílem; svrhnout Císaře. Ghaul si pomalu ale jistě vybojoval své místo mezi veliteli Cabalů jako gladiátor a dokonce se stal blízkým přítelem Caluse  a jeho rádcem. A potom, neočekávaně, začal rebelii za pomoci své fanaticky věrné Rudé Legie a vydal se na cestu za získáním světla Travellera, zatímco Calus si plul vesmírem, už v té době dočista uchvácen něčím neznámým, něčím co zatím známe pouze pod názvem Propast.

Z Calusových dopisů je zřejmé, že přátelství mezi oběma vůdci Cabalů bylo hluboké a usmíření bylo možné a dokonce jistým způsobem i vytoužené (dokud jsme z Ghaula nenadělali kebab). Ovšem zda-li to je pravda nebo jen přetvářka je poněkud diskutabilní, protože Calusovy dopisy Rudé Legii, nalezeny na Nessusu, vyobrazují Caluse jako vůdce se sklony k diktátorství, který snad až příliš rychle hodnotí a odsuzuje. Cabalské Impérium je silně založeno na starověkém Římě, ke kterému intriky a manipulace v politice zkrátka patří.

Ale v dopisech od Caluse, se kromě jeho společné minulosti s Ghaulem píše i o něčem dalším. O blížící se hrozbě, jenž je nebezpečím pro veškerou existenci – o hrozbě, kterou měl Calus v plánu zastavit společnými silami. Dokonce mluví o spojenectví s nižšími rasami, s nimiž by onu hrozbu zastavil.

Snaží se Calus sjednotit všechny Cabaly a lidstvo za účelem boji proti Propasti? Nebo se nás snaží sjednotit pod vedením Propasti proti něčemu jinému? Může tou hrozbou být právě Savathûn, Oryxova sestra, která nějakým záhadným způsobem vede Takeny i přes to, jak káže Logika Meče (vysvětlení v Books Of Sorrow), že to nebyla ona kdo přímo zabila Oryxe? Je tato hrozba jedním a tím samým jako je Propast?

Dočkáme se odpovědí v očekávaném rozšíření Prokletí Osirise, které nás čeká v Prosinci? Dozvíme se konečně o tom jak Osiris, Eris Morn a Mara Sov spolupracovali aby zastavili Oryxe a s ním spojená nebezpečí? Je vůbec někdo mimo lidi, kteří tráví čtením příběhů ze světa Destiny hodiny a hodiny svého volného času, kdo tohle všechno ocení?

To se ještě uvidí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.