Osud Destiny v roce 2021

Joe Blackburn, Assistant Game Director Destiny 2, si pro nás včera připravil článek plný informací o tom, co si pro nás Bungie nachystalo v dalším roce. V první části svého postu se věnuje sunsettingu a vysvětluje, že hlavní důvody, proč zavedli infusion cap, jsou aby udrželi Destiny stále čerstvé, a aby se meta měnila podle aktuálních sezón. Zároveň by podle něj mělo být cílem mít možnost vytvářet nové zbraně a armor, které jsou jedinečné a odráží aktuální události v Destiny.

Joe také potvrdil, že si uvědomují, že první sezóna, ve které se kvůli maximálnímu poweru přestala dát používat velká část vybavení, se jim úplně nepovedla. Konkrétně jmenuje dva body:

  • množství vybavení, které bylo dostupné, když Beyond Light vyšlo, bylo příliš malé
  • je frustrující potkávat ostatní hráče, kteří používají vybavení, které již není možné získat (jako třeba Felwinter’s Lie)

Bungie se tím zavazuje k tomu, že s každou sezónou by se měl zvětšovat ekosystém zbraní a že až na výjimečné situace by mělo být vždy možné získat vybavení, které ještě není sunsetnuté. Velké každoroční expanze by také měly obsahovat více vybavení, než Beyond Light.

Sezóna 13

V příští sezóně, která začne v únoru, přibude 6 nových legendárních zbraní (2 z každé aktivity – striky, gambit a crucible) a také se vrátí 3 zbraně z původního Destiny, hand cannon The Palindrome, machine gun The Swarm a auto rifle Shadow Price. Z Grandmaster nightfallů bude možné získat adept verze těchto zbraní, dá se tedy očekávat, že budou mít doplňkový mod slot, podobně jako adept zbraně z Trials of Osiris.

Ve world loot poolu, tedy zbraních a armoru, které padají ze všech aktivit, bude nově jen vybavení ze sezón 11 a 12, vybavení ze starších sezón, které ještě není sunsetnuté, bude možné získat od Banshee-44. Felwinter’s Lie, Whisper of the Worm a Outbreak Perfected bude možné koupit z Exotic Kiosku na toweru. Zbraně, které jsou k dispozici ze speciálních událostí, jako je například Braytech Werewolf, zůstanou dostupné pouze z nich.

Další novinkou budou dva striky z původního Destiny, a to Fallen S.A.B.E.R. a Devil’s Lair. Legendary a Master lost sectory se objeví také na Měsíci a bude z nich možné získat tři nové exotické armory. Součástí sezóny 13 bude také ochrana proti DDOS útokům pro všechny konzole.

Novinky pro zbytek roku

Sunsetting armoru nyní prakticky znamená jen to, že se snažíme získat armor se stejnými vlastnostmi, pouze s vyšším infusion capem. Zdá se, že Bungie si to uvědomuje a pracuje na tom, aby systém armorů fungoval jinak. Jak konkrétně bychom se měli dozvědět až během příštího roku.

V sezóně 14 (květen) přijde transmog. Na screenshotu je vidět aktuální verze toho, jak to bude fungovat, nicméně to se ještě může změnit.

Potvrzeno také je, že se vrátí raid Vault of Glass, ale stále nevíme kdy. Novinkou je, že v roce 2021 se dočkáme crossplay.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.