Kde je Xur, změny v měnách, jak získat Legendary Shardy a mnohem víc

Xur se vrací zpátky do světa Destiny 2. I když několik věcí se na tomto nezastižitelném obchodníkovi změnilo.

Kdo je Xur?
Xur je speciální obchodník v Destiny. Je původ je nám neznámý, no stejně jako v první hře, se bude Xur každý pátek vracet s náhodným sortimentem věcí, které prodává pouze on. Hráči se každý týden těší na jeho návrat a nadšeně očekávají co nám tentokrát přinese.

Kdy Xur přijde a kde se bude nacházet?
Xur se objevuje každý pátek, počínaje 15. zářím. Přesný jako hodinky, se vždy objeví v 11 hodin dopoledne našeho času a zase odejde v ten samý čas v Neděli téhož víkendu aby se mohl zase příští pátek vrátit s novým zbožím.

V prvním Destiny se Xur náhodně objevoval na dvou hlavních sociálních místech (Reef, Tower), na jedné z několika přednastavených lokací. Obvykle to zabralo pouze pár minut, než se vám ho povedlo nalézt.

V Destiny 2 se ovšem Xur bude objevovat na jedné z hlavních herních lokací (Landing Zones), Země, Titan, Nessus nebo na IO. Zatím není jasné, kde přesně se v těchto lokacích bude vyskytovat, jestli to bude náhodná jeskyně, kde si rozloží svůj obchod, nebo jestli bude stát na začátku zmíněných lokací. Druhá možnost se ovšem zdá pravděpodobnější.

Co Xur prodává, a jakou měnu akceptuje?
Jedna věc, kterou si můžeme být vžy jistí, je že nám Xur přinese Exotické zbraně a výzbroj, i když by nás mohlo Bungie překvapit něčím dalším. V Destiny 2 existují ornamenty pro zbraně (Weapon Ornaments), takže je dost možné, že právě to by mohl Xur prodávat.

Výraznou změnou oproti Destiny 1 je skutečnost, že k nakupování u něj již nebudou zapotřebí Strange Coiny. Místo nich, Xur akceptuje Legendary Shardy. Nejspolehlivějším způsobem jak získat Legendary Shardy je rozložit Legendární zbraně a brnění, takže by bylo nejlepší se jimi zásobit.

Zatím si nejsme jistí jeho cenami, ale čím víc Shard budete mít, tím lépe. Za předpokladu, že bude prodávat i ornamenty na zbraně, vám doporučujeme, nashromáždit i trochu toho Bright Dustu. Bright Dust získáte z Bright Engramů, nebo rozložením speciálních věcí od Tess Everis (lodě, Sparrowy, Transmat Efekty a další).

Připravte se

Jelikož se Xur objeví na jedné ze čtyř hlavních herních lokací, je nejlepší nejdŕív dokončit základní příběhovou linii, před tím, než se ho vydáte hledat. Právě hraním příběhu se vám všechny tyto lokace postupně zpřístupní.

Každý pátek, u nás najdete informaci, kde se Xur nachází a co prodává. Nezapomeňte se na nás v pátek v jedenáct podívat.

Tak kde že ten xur je? Zde se to dozvíte!

Xur

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.