Již nebude možné využít trik na dorovnání poweru

Stejně, jako před začátkem každé sezóny, se všichni hráči netrpělivě připravují na nový grind. Kvůli závodu o světové prvenství spousta hráčů stále hromadí bounty a materiály, Bungie ovšem zavedlo nové omezení, které zkomplikuje navyšování poweru na začátku sezóny. Většina existujících triků zůstává, ale jedna z nejoblíbenějších metod, vyrovnávání poweru, fungovat nebude.

Před spuštěním rozšíření Destiny 2: Beyond Light Bungie potvrdilo, že mění power engramů od vendorů. Konkrétně tak, že engram již nebude na aktuální úrovni poweru, ale místo toho o 20 poweru nižší.

Je to velká změna, protože mnoho hráčů využívalo tyto prodejce k dorovnávání poweru pro věci, které ne a ne padnout na aktuálním poweru. Pokud byl například hráč na poweru 1020, ale v jednom ze slotů měl vybavení s powerem 1010, stačilo nasypat obchodníkům pár tokenů a byla velká šance že mu padne z engramu potřebné vybavení na poweru 1017-1020, čímž se drobně navýšil i celkový power. Pro optimální budování poweru bylo vždy klíčové vyrovnání poweru vybavení ve všech slotech, protože jejich velké rozdíly způsobovaly největší pokles celkového poweru.

Tento trik byl dokonce tak populární, že existuje množství webových stránek, které se přímo věnovaly sledování poweru engramů od jednotlivých obchodníků, protože tato situace se stále měnila. Mohlo se stát, že například Zavala prodával engramy, která měly o 1 nebo 2 poweru méně, než hráčův aktuální power level, bratr Vance na Merkuru mohl prodávat engramy, které byly na stejné úrovni, jako hráčův power level.

Tato technika měla samozřejmě omezení – nutnost mít dostatek potřebných tokenů nebo materiálů pro nakoupení potřebných engramů. Mnozí tak spoléhali na RNG v naději, že získají správný kus vybavení, což vedlo k trávení času odevzdáváním tokenů u vendorů, místo hraní aktivit.

Tuto změnu Bungie poměrně logicky vysvětluje právě tím, že chce hráče motivovat hrát jednotlivé aktivity, namísto trávení času klikáním. Doufejme tedy, že změny, které jsou pro získávání poweru připravené, budou dostatečně kompenzovat ztrátu tohoto triku.

Destiny 2 má inteligentní systém získávání vybavení, který by měl preferovat vybavení s aktuálně nejnižším powerem, nicméně v praxi tento systém ne vždy funguje tak, jak by si hráč představoval. Trik s tokeny byl poměrně užitečný a bude zajímavé sledovat, jak tato změna ovlivní cestu k novému power capu.

Zdroj: Gamerant.com

1 komentář: „Již nebude možné využít trik na dorovnání poweru

  • 17.1.2021 (0:56)
    Permalink

    You made some good points there. I did a search on the subject matter and found most guys will consent with your website. Marigold Marten Torrey

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.