Jak dokončit Public Eventy a jak je spustit na Heroic?

Destiny 2 orpoti prvnímu dílu zdvojnásobilo počet Public Eventů a nejvíce z toho těží hráči.

Je nyní podstatně lehčí si nabalit kapsy Legendárními a exotickými engrami, když jsou Public Eventy lépe dostupné, viditelné na mapách a vyskytují se podstatně častěji.

Něco z Public Eventů dostane každý kdo se nějak podílí na jejich dokončení. Nezáleží na tom jak moc toho daný hráč udělá. Výše odměny se odvíjí od toho zda-li jste uspěli nebo ne. Hodnocení je dost jednoduché, čím blíže se dostanete k úspěšnému dokončení Public Eventu, tím lepší budou odměny. To ale není vše. Tvůrci Destiny 2 nám Public Eventy opepřili špetkou tajmena v podobě Heroických módů, jenž jsou nejlepším způsobem jak z Public Eventů vytěžit co nejlepší Loot.

Na naší stránce jsme pro vás připravili seznam všech Public Eventů a návody jak je dokončit a spustit jejich Heroic módy.

Glimmer Extraction (Těžba Glimmeru)

V tomto Public Eventu musejí hráči zlikvidovat tři vyznačené cíle v hordě nepřátelských Fallenů, čímž odeženou jejich jednotky na další místo. Toto musejí hráči udělat třikrát. Pokaždé když hráči zničí na jednom místě všechny čtyři cíle, Falleni se přesunou na jiné místo, kde je potřeba zabít další čtyři cíle.

 • Jak spustit Heroic: Na každém ze tří míst, kde budou Falleni těžit Glimmer, je nejdříve (před zabitím posledního ze čtyř vyznačených cílů, který s eobjevuje samostatně) zničit Generátor. Generátor se obvykle objevuje po tom co jsou první tři cíle zabity.
 • Heroická fáze: Narozdíl od Normálního módu Těžby Glimmeru přibude po spuštění Heroicu fáze, kdy musíte bránit hromadu Glimeru rozsypaného na zemi a likvidovat vlny nepřátel, které se na vás budou valit v doprovodu bosse.
 • Místo výskytu: EDZ (European Dead Zone), Nessus

Servitor Resupply (Zásobování v podání Servitora)

Pro splnění tohoto PE (Public Event) je potřeba zabít Prime Servitor bosse. Boss vás semtam teleportuje na náhodné místo v jeho blízkém okruhu. Poznáte to podle nápisu nad vašimi schopnostmi a podle toho že vám zbělá obrazovka. V takovém případě buďte připraveni se vyskákat z problémů.

 • Jak spustit Heroic: Boss bude občasně vyvolávat menší Arnoštky (vy tak Servitorům neříkate?!), kteří mu budou dávat štít. Po čase ale vyvolá tři Servitory najednou, které je potřeba co nejrychleji zničit. Po jejich zničení se spustí Heroic mód.
 • Heroická fáze: Po spuštění Heroicu se z bosse (kterému říkáme Velký Arnoštek) stane Arnold Schwarzeneger. Jeho útoky budou silnější a ničivější a bude mít více životů. To samé se stane i s addy, které kolem sebe vyvolává. Navíc bude tentokrát teleportovat vždy všechny hráče najednou.
 • Místo výskytu: EDZ, Nessus

 

Destroy the Arsenal Walker (Zničte Pavouka co přenáší zbraně)

Je to velmí prosté milý Watsone. K dokončení tohoto PE je potřeba zničit Fallen Walkera (Nepřehlédnete ho, je to ten velký pavouk co se vás bude snažit zabít). Předpokládám, že většina z nás zná správný postup pro zničení Walkerů, pro jsitotu to ale ve zkratce vysvětlím. Je nutno Walkerovi střílet do nohou. Je dobré se vždy společně soustŕedit na tu samou nohu protože její zničení způsobí, že Walkerovi uberete velké množství životů za každou zničenou nohu, a navíc padne na zem a otevře se. Když to udělá, stane se jeho odkryté místo (svítící prostor mezi hlavou a tělem) jediným možným způsobem jak mu ubrat. Po chvíli se Walker zase zavře a je nutno celý proces zopakovat, ovšem s jinou nohou.

 • Jak spustit Heroic: Kdykoliv Walkerovi zničíte nějakou nohu a on se otevře, vypadnou z něj tři orby (Arc Charges), ty je nutné vzít a vložit do Generátorů, které se nacházejí na dvou stranách každého ze tří energetických štítů. Tyto štíty v sobě ukrývají Scorch Cannony a pro spuštění Heroicu, je potřeba se všech štítů zbavit. Štíty i generátory se objeví na začátku PE.
 • Heroická fáze: Prostě jen zabijte původního Walkera a jeho většího silnějšího bráchu, který mu přispěchá na pomoc. Scorch Cannony to dost usnadňují.
 • Místo výskytu: EDZ, Titan

 

Witches Ritual Event (Čarodejnický rituál)

V tomto PE dostanete za úkol zabít dvě Hiveacké Čarodejnice (Wizards). Abyste jim zničili jejich štíty musíte se postavit na Magické kruhy (Hex Circles), nacházející se na dvou stranách mapy, kde se PE odehrává. Po tom co se kruh pod vámi rozzáří, můžete z dálky zabít Čarodejnice. To vyvolá Wizard Bosse, kterého je také nutno zlikvidovat.

 • Jak spustit Heroic: Po tom co zabijete první dvě Čarodejnice se ujistéte, že na každém ze dvou kruhů někdo stojí, protože po jejich zabití každé z nich se na sloupech vedle portálu objeví dva krystali. Na každém sloupu jeden. Tyto krystaly mají stejný štít jako čarodejnice a je potřeba je zničit před tím než se objeví Wizard Boss.
 • Heroická fáze: Místo Wizard Bosse se objeví Knight Boss, který je o něco silnější.
 • Místo výskytu: Titan

Disrupt Vex Construction (Přesrušení konstrukce vexácké stavby)

Zabraňte Vexům přiblížit se k Toku (Conflux), aby se mu nemohli obětovat. Nejlepší odměnu dostanete v případě, že se Toku neobětuje ani jeden Vex. PE skončí ve chvíli kdy vyprší čas, nebo když se obětuje 10 Vexů.

 • Jak spustit Heroic: Zaberte tři plošiny, nacházející se kolem Toku. Zaberete je tím, že se na ně postavíte a počkáte než se ukazatel uprostřed obrazovky naplní. Ke každé ze tří plošin vás přímo od Toku zavedou linky energie, které z něj proudí.
 • Heroická fáze: Ke zdánlivě nekonečným hordám nepřátel se v Heroickém módu navíc objeví i Hydra Boss a několik Vexáckých Kyklopů (Cyclops)
 • Místo výskytu: Nessus, Io

 

Cabal Excavations (Cabalské vykopávky)

Pro dokončení stačí pouze stát blízko Cabalského vrtáku a naplnit ukazatel před tím než vyprší čas. Kruh ve kterém je nutno stát je zřetelně viditelný na zemi. Také je důležité dávat si pozor na laserové paprsky pršící z nebe, které vás v případě zásahu, okamžitě zabijí. Dost pomáhá v nich nestát.

 • Jak spustit Heroic: Musíte zabít Cabalský Thresher (Létající loď, která po vás střílí), který přilétne přibližne v době kdy je na ukazateli 50%. Nemusíte se bát pokud se vám nepovede zabít Thresher napoprvé, protože se po chvíli vrátí, aby vám tak dal férovou šanci ho dodělat (Hodný to chlapec, no ne?).
 • Heroická fáze: Zmizí časovač a ukazatel a místo nich se objeví Boss se jménem Valus Excavator (Vedoucí vykopávek – vtip byl zamýšlený, Cabalové jsou totiž jen vykopávky). Toho je nutno zabít.
 • Místo výskytu: EDZ, Io

Cabal Injection Rig (Cabalské injektážní zařízení, aneb Cabalské vykopávky v bledě modré)

V tomto PE musí hráči zabít tři vyznačené elitní Psiony. Objevují se jeden po druhém a mezi každým z nich se kopule obklopující Injektážní zařízení, naplní smrtícím ohněm (Warlockové s Riftem nastaveným na Healing v něm ale zvládnou vydržet). Na pravé straně obrazovky, budete vždy po zabití vyznačeného Psiona upozorněni, že se máte z kopule evakuovat. Stačí vyjít ven a počkat až se objeví další Psion. Po tom co zabijete všechny tři Psiony, se objeví Excavation Valus Boss (Další Vedoucí vykopávek), kterého musí hráči také zabít. Upozorňujeme, že skrze oranžovou kopuli se střílet nedá.

 • Jak spustit Heroic: Tady se to poněkud komplikuje. Pro aktivaci Heroic módu je potřeba abyste po zabítí každého Psiona hrdinně ignorovali nabádání k evakuaci a místo toho jste během doby, kdy do vás mlátí hordy nepřátel a plameny uvnitř kopula z vás dělají kebab, zničili tři ventilační výpustě, které se během této části otevřou. První výpusť se nachází nahoře na Injektážním zařízení. Druhá se otevře poněkud níže. Třetí se otevře na horní straně vrtáku, z vnitřní strany injektážního zařízení. Během každé evakuační části máte čas na zničení pouze jedné výpustě. Bohužel v případě, že se vám nepovede jedna z výpustí zničit, nedostanete již další pokus a Heroic se nespustí.
 • Heroická fáze: Po úspěšném zničení všech výpustí, se jako u normálního módu objeví Excavation Valus boss, kterého je nutne zabít. Heroickou fází v případě tohoto PE je totiž samotné její spouštění.
 • Místo výskytu: EDZ, Nessus

 

Taken Blight (Takení nákaza)

Pro dokončení tohoto PE je nutno snížit ukazatel s názvem Taken Integrity na 0%. Toho dosáhnete ničením malých Taken Blightů (malé černé koule obklopené ochrannou kopulí), a zabíjením příšer v blízkosti hlavního Taken Blightu (velká černá koule obklopená štítem). Zničit malé Taken Blighty je poměrně jednoduché, stačí vlézt do kopule, která je obklopuje a střílet do nich dokud nezmizí. Potom se celý PE přesune na jiné místo. Toto se uděje celkem třikrát a při každém přesunu se na novém místě objeví o jeden malý Blight navíc, který je potřeba zničit.

 • Jak spustit Heroic: Místo toho abyste, po tom co vběhnete do kopule malý Blight zničili, jej nechte být. Vběhněte dovnitř a zase rychle vyběhněte ven. Do vám na necelých pět sekund dá buff Blight Receding. Během doby co na sobě tento buff máte, můžete volně střílet do hlavního velkého Blightu. Toto dělejte dokud ho úplně nezničíte.
 • Heroická fáze: Po zničení velkého blightu se na jeho místě objeví poměrně nepříjemný Takení boss jménem Blightmaker. Je nutno ho zabít.
 • Místo výskytu: EDZ, a pravděpodobně i Io

Neformální Public Eventy

Kromě normálních PE je Destiny 2 plné i dalších náhodných událostí. Zde vám některé z nich popíšeme.

 • High Value Target (Vysoce hodnotný cíl): Občas můžete potkat trochu silnějšího elitního nepřítele po jehož zabití se objeví truhla s lootem. Existuje ještě poněkud silnější verze, kdy je Vysoce Hodnotný Cíl, doprovázen několika menšími addy.
 • Interceptor: Čas od času se stane, že narazíte na Psiona sedícího ve vozidle s názvem Interceptor. Pokud Psiona zabijete, můžete si jeho vozidlo vzít a použít ho pro své vlastní účely (Dobytí celého vesmíru ovšem nedoporučujeme)
 • Rovig Band of Pikes (Banda Fallenů na Spicích): Skupina tří Fallenů na jejich speciálních útočných Sparrowech jménem Spike, se vás pokusí zabít ať již budete dělat cokoliv. Pokud je zabijete, můžete jim Spike sebrat.
 • „The enemy is moving against each other“: Začátek této události se vyznačuje výše uvedenýmtextem, který se vám objeví na obrazovce. To značí příchod dvou různých ras, které se mezi sebou začnout bez ladu a skladu zabíjet. Pokud se do jejich potyčky vetřete, připravte se na pořádnou polízanici. Za dokončení této události vás nečeká žádná odměna (Pouze uspokojení z chladnokrevného zabíjení).
 • Fallen Glimmer mining (Falleni těží Glimmer…zase): Může se stát že narazíte na partičku Fallenů, kteří budou, nebo se o to budou po vašem příchodu aspoň snažit, těžit Glimmer. Zabíjejte je dokud se neobjeví Elitní Fallen. Po jeho zabití dostanete za odměnu truhlu s lootem.
 • Incursion (Vpád): Podobné jako „The enemy is moving against each other“, jen s tím rozdílem, že po dokončení dostanete i truhlu s lootem.

Rally the flag (Shromáždit se u vlajky)

Pokud dorazíte na místo konání PE, naleznete tam svítící vlajku u které máte možnost něco vykonat. Pokud se postavíte úplně k ní a využijete možnost „Rally the Flag“, tak zjistíte, že se vám všechny schopnosti okamžitě dobyly (včetně Supry), a také máte opět plno nábojů.

To se při začátku PE může ukázat poměrně užitečné.

 

Pokud máte pocit, že jsme na nějaký Public Event zapoměli, tak nám dejte vědět. Budeme se těšit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.