Jak bude fungovat cross-save v Destiny 2: Shadowkeep?

Studio Bungie v minulých týdnech odhalilo své plány s Destiny 2 a představilo také řadu novinek, které pro hru chystá. Jednou z nových klíčových funkcí bude cross-save, tedy možnost přenést save mezi platformami. Ale jak bude tato funkce při spuštění fungovat?

Cross-save je komplikovaný nástroj, který by si zasloužil trochu přiblížit a tak studio Bungie začalo odhalovat detaily o tom, jak bude cross-save fungovat.

JEDEN ÚČET, KTERÝ ŘÍDÍ VŠECHNY OSTATNÍ

V okamžiku, kdy bude funkce cross-save nasazena a spuštěna, tak hráči, kteří v současné době mají více účtů , si budou muset vybrat, s jakým účtem budou nadále pokračovat. Poté, co hráči propojí svůj profil Destiny 2 se svým účtem na Xbox Live, PSN ID, Steam profilem, nebo účtem Google Stadia. Následně by hráči měli být schopni se k tomuto účtu přihlásit, přičemž všechen nově získaný postup by hráči měli mít k dispozici po přihlášení na jinou platformu. 

A CO SLOUČENÍ ÚČTU?

Hráči, kteří mají více účtů na více platformách, nebudou moci své účty sloučit. Například, hráč s Warlockem na PC a Titanem na PS4 nebude schopen spojit obě tyto postavy do jednoho účtu. Hráči si budou muset vybrat, který účet bude dominantní. Zdá se také, že hráči nebudou moci sloučit ani Silver měnu.

A CO CROSS-PLAY?

Cross-play – což znamená, že hráči na PC mohou hrát s hráči na PlayStation 4, nebo Xbox One a cross-save jdou často ruku v ruce. Ale tato funkce nebude v případě Destiny 2 k dispozici. (Ovšem v rozhovoru s Jasonem Schreierem z Kotaku uvedli Luke Smith a Mark Noseworthy, že cross-play je něco, co by nakonec rádi v Destiny 2 viděli.)

BUDE TŘEBA ZNOVU ZAKOUPIT EXPANZE?

Rozšíření licencí je nejkomplikovanějším aspektem nové funkce cross-save Destiny 2. Pokud máte v plánu hrát na více platformách, jistě vás zajímá co přesně budete  potřebovat k tomu aby vám Destiny 2 správně fungovalo. Budete tedy potřebovat vše koupit na druhou platformu?

Budete-li chtít hrát obsah expanze, budete potřebovat rozšíření na dané platformě, na které se rozhodnete hrát. Například raid Last Wish je součástí Forsaken expanze. Pokud ji máte již pro PS4, ale chcete jej hrát na PC, budete potřebovat Forsaken na PC. Ovšem pozor, pokud se rozhodnete pouze prozkoumávat Dreaming City, Shattered Throne dungeon, nebo Forsaken Exotické questy, bude vám v pohodě stačit free-to-play verze hry. S tím je spojena i další zajímavost, pokud například budete na jedné platformě s Forsaken expanzí vlastnit například raidovou zbraň One Thousand Voices, tak ji budete moci používat i na platformě, kde tuto expanzi nebude mít zakoupenou. 

Je pravděpodobné, že Bungie vydá cross-save před spuštěním nadcházející expanze Shadowkeep, takže hráči mohou začít přesouvat své uložené hry dříve, než vyjde nový obsah. 

Destiny 2 je nyní dostupné na PC, PS4 a Xbox One.

Zdroj GamePress.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.