Deník ze sběratelské edice vysvětluje jak vznikají EXO

Sběratelská edice Beyond Light Collectors Edition, konkrétně deník, nám konečně přinesl nějaké informace o povaze rasy Exo a o tom, jak se vyrábí. Dozvídáme se, že lidské vědomí je ve své podstatě příliš chaotické na to, aby se dalo přenést do něčeho tak zkostnatělého jako mysl Exo, a že by tak fungovala pouze inteligence vybudovaná z téhož druhu zkostnatělého programování, jinými slovy umělá inteligence jako Rasputin a Felwinter (něco od čeho Clovis opakovaně distancuje). V Clovis pracovali na tom, aby to obešeli tak, že vzali část Vexů a vylepšili jej pomocí Temnoty (kterou nazývá Clarity) a vytvořili látku zvanou Alkahest, která by umožnila ukládání a přenos lidského vědomí, s tím, že podstata Temnoty umožní její chaotickou povahu.

To nás přivádí k Ada-1. Ada je Exo vytvořená v Black Armory a ne v Clovis Bray a nikdy nepotřebovala resetovat, protože nikdy netrpěla DER (Disociativní odmýtnutí Exo mysli). V minulosti existovaly dvě teorie, proč tomu tak je:

  • DER byla totálně vymyšlená blbost, kterou v Bray použili k nějakým manipulativním účelům
  • Ada-1 byla přenesena jako dítě, a proto to bylo jednodušší a nemělo to žádné komplikace

Nicméně nyní s vydáním Deníku Clovis Bray už víme, že ani jedno z toho nemůže být pravda. DER je velmi reálný a povaha člověka a Exo myslí znamená, že dětská mysl by nebyla snadnější, ve skutečnosti může být dokonce těžší ji přenést než u dospělých.

Tak jak to bylo s Ada-1?

Black Armory neměla přístup ke Clarity (Temnotě), kterou Clovis používal k oživování svých Exo. Místo toho použili vlastní technologii zvanou Radiance. Je to ta samá záhadná síla, která pohání zbraně Black Armory a Forge, a víme jistě, že Ada-1 na tuto sílu také reaguje. Teorie je, že Radiance je technologie, která byla vytvořena z Travelera/Světla stejným způsobem, jakým byl Alkahest vytvořen z Temnoty/Pyramid.

Další otázka je, proč je třeba Exo resetovat při použití Alkahestu, ale Ada-1 ne? To proto, že není v zájmu Temnoty dovolit bytostem, aby žily věčně. Všechno se rozpadá. Všechno musí skončit. V Clovis Bray prostě nepochopili, že Temnota prostě není ten nejvhodnější zdroj energie, který by mohli použít pro to co chtějí. Ada-1 nemusí být resetována ze stejného důvodu jako Exo Guardiani.

Světlo umožňuje chaotickou složitost lidské mysli.

Zdroj: reddit.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.