Bungie vysvětluje, proč se nepřátelé v Destiny 2 teleportují

Nedávná aktualizace od Bungie odhaluje hráčům, proč se nepřátelé už nějakou dobu teleportují v Destiny 2 a jak to plánuje napravit.

Od samého začátku bylo Destiny 2 neustále se vyvíjející videohrou a mělo více než svůj spravedlivý podíl na chybách a problémech. I v současné Season of the Chosen se stále objevují problémy, jako například hráči, kteří před začátkem událostí zažili zhroucení hry. 

Pozoruhodným problémem, kterého si hráči v Destiny 2 všimli, je teleportování nepřátel v různých aktivitách, ne stejným způsobem jako Vex cestující v čase, ale spíš jako minutoví nepřátelé, kteří jsou chvilku tu a chvilku tam. Aktualizace Bungie poskytuje více podrobností o tom, proč se to ve hře děje, a jak pracují na vyřešení problému.

Vývojáři si uvědomili, že problém se začal více objevovat po, když vyšlo Beyond Light, a že stále přetrvává až do Season of the Chosen. V aktualizaci Bungie uvedlo jeden z důvodů, proč se nepřátelé ve hře teleportují.

Podle aktualizace existuje několik problémů, které způsobují, že hráči vidí tento nárůst teleportujících se nepřátel, vyplývající ze síťové logiky hry. Je to vedlejší produkt jedné z klíčových změn, které Bungie provedlo v předchozí aktualizaci Destiny 2 3.0.0, která spojila dva samostatné proudy síťového provozu do jednoho.

Jeden stream zpracovával věci jako herní AI, zatímco druhý zpracovával záležitosti, jako je přehrávání hudby, dialog a zobrazování cílů mise.

Autor použil přirovnání ke dvěma dálnicím pro různé typy automobilů, kdy následně dojde k uzavření jedné a vytvoření nové širší dálnice, pro všechny typy aut. Ovšem ve skutečnosti je provoz mnohem hustší, než dálnice dokáže pojmout, což vyžaduje přidání dalších jízdních pruhů. Výsledkem bylo, že v tomto jediném síťovém proudu byl mnohem větší provoz, než Bungie dříve předpokládalo.

Proces je umocněn dalším síťovým provozem způsobeným nepřátelskými Cabaly, kterému hráči čelí v sezóně Destiny 2 Season of the Chosen. Zejména Cabalové ovládající plamenomet. V návaznosti na analogii dálnice s aktualizací jsou nepřátelé ovládající plamenomet jako cisternové vozy, které zabírají velký kus dálnice. Navíc velké skupiny Cabalů v Battlegrounds přispívají k problému s teleportací.

Navzdory tomu Bungie již pracuje na vylepšeních, z nichž některá budou přidána do Destiny 2 v aktualizaci naplánované na konec tohoto měsíce. Vývojáři také zkoumají další řešení, například cílené opravy nepřátel, kteří se spawnují na špatném místě a následně se teleportují zpět na své místo. Aktualizace však poukazuje na to, že Bungie nebude schopno plně eliminovat tento problém v Destiny 2, ale spíše sníží jeho frekvenci.

Destiny 2 je nyní k dispozici na PC, PS4, PS5, Stadia, Xbox One a Xbox Series X / S.

The post Bungie vysvětluje, proč se nepřátelé v Destiny 2 teleportují first appeared on GAME PRESS.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.