Bungie představilo DLC Forsaken pro Destiny 2, které vyjde 4. září

Podle informací, které nám Bungie sdělilo, vyjde toto rozšíření 4. září a zavede nás na Reef, který se ocitl v bezpráví a tak jsou hráči společně s Cayde-6 vysláni k prošetření celé situace a vyřešení nepokojů.

Hráči po příletu na Reef zjistí, že nepřátelé držení v Prison of Elders se připravují na útěk. Nad rámec pravomocí Vanguardů budou hráči muset jít po uprchlících, kteří se ukrývají v nejhlubších částech Riftu.

Destiny 2: Forsaken zahrnuje nové oblasti, nový power, zbraně, a schopnost odhalit “ztracené tajemství Awokenů”. Díky tomu bychom se mohli také dočkat návratu královny Mara Sov a jejího bratra.

Jednou z nových destinací v rozšíření Forsaken bude oblast nazvaná The Dreaming City, ” Tato oblast je plná tajemství aktivit čekajících k objevení a samozřejmě i bossů, které je třeba porazit. Dreaming City bude také obsahovat nový raid a je prvním prostorem, který je od základu navržen k poskytování endgame obsahu. Vývojáři v novém raidu slibují mnohem více bossů, než v předchozích raidech, což jim hráči u Leviathan raidů vyčítali. (Zde je otázkou zda se jedná pouze o předchozí raidy Destiny 2, či i Destiny 1. Pokud se jedná jen o raidy z Destiny 2, můžeme se reálně těšit jen na dva bosse.) Dreaming City se bude měnit a vyvíjet po čas hraní, v závislosti na tom jak budou hráči objevovat jednotlivá tajemství plnit endgame aktivity včetně raidu.

Forsaken přinese také nový systém slotů pro zbraně, náhodné rolly, vylepšení módovacího systému a spoustu dalších úprav vylepšující celkový herní systém.

Hráči mohou očekávat devět nových super a nové podtřídy pro své Guardiany. Jedna nová podtřída je Void Warlock, který může teleportovat a provádět docela zajímavý AoE útok. Každá nová podtřída bude mít vlastní strom.

Podobně jako u expanze The Taken King pro Destiny 1 i nyní přichází Bungie s novým typem zbraně, kterým je luk, ten přijde spolu s novým systémem zbraní. Navíc dispozici bude hned několik typů luků s dlouhým a krátkým dosahem.

Bungie také slibuje, že nový módovací systém bude hlubší, stejně jako aktualizovaný Masterwork systém. Přibude nová záložka sbírek (collections), která bude poskytovat snadný přístup ke všem předmětům, které hráči chtějí sledovat. Vrací se také Triumfy z Destiny 1, které budou také v této záložce.

Forsaken expanze přidá také nový dlouho zmiňovaný herní PvE a PvP režim nazvaný Gambit. Tento režim bude kombinovat PvE s PvP, což je pro Destiny novinka. V tomto režimu jsou oba čtyřčlenné týmy rozděleny do arén, kde se objevují PvE nepřátelé, kdy cílem je dosáhnout přivolání Primeval, což je boss, kterého je třeba porazit a tím tak vyhrát nad konkurenčním týmem. K přivolání Primeval budou muset týmy zabíjet menší nepřátele a sbírat z nich “Motes”. Hráči mohou nasbírat až 15 Motes, ale pokud zemřou, přijdou o ně. Hráči mohou Motes vkládat do centrální do centrální struktury na své straně mapy. Vložení 5, 10, nebo 15 Motes blokuje možnost vkládání protějšímu týmu. Kromě toho při vložení 25 a 50 Motes se otevře portál, který umožní jednomu hráči portovat se do arény protějšího týmu, kde má šanci tým zničit v PvP. První tým, který dosáhne naplnění 75 Motes přivolá Primeval a má šanci jej porazit.

Bungie uvedla, že Gambit bude mít svůj vlastní uzel, který se bude se zdržovat jiných aktivit, jako je Crucible a Striky. Uvidíme, jak to celé nebude fungovat díky peer-2-peer.

Bungie informovalo, že další informace k příběhu odhalí příští týden na E3, přičemž hratelné demo bude k dispozici na GuardianConu v Tampě na Floridě následující týden.

Co konkrétně bude rozšíření Forsaken obsahovat?

  • Lov 8 Baronů a jejich crew – jde o novou frakci Fallenů
  • Dvě nové destinace: Tangled Shore a Dreaming City
  • Zbrusu nový Raid
  • Představujeme Gambit, 4v4 Competitive PvE a PvP Mód
  • Nový power level s devíti dalšími suprami
  • Nové exotické zbraně, zbroj a vybavení
  • Nový archetyp zbraní, Legendární luk
  • Nové příběhové mise, dobrodružství, endgame aktivity a další

Spolu s rozšířením Forsaken se dočkáme v roce 2019 dalších 3 obsahových vydání. Každé z nich přijde vedle sezónních aktualizací a nepovažují se za expanze. V zimě roku 2018 se objeví The Black Armory, na jaře 2019 vyjde Joker’s Wild a nakonec v létě 2019 vyjde Penumbra. Každé toto vydání bude obsahovat nové endgame aktivity, brnění, zbraně, exotiky, triumfy a další.

Destiny 2: Forsaken bude k dispozici ve třech vydáních: standardní (39,99 dolarů), hra s Annual Pass ($69.99) a nakonec digitální Deluxe Edice ($79,99). Annual Pass edice obsahuje Destiny 2: Forsaken prémiový digitální obsah a expansion pass.

Majitelé konzolí PlayStation 4 dostanou navíc časově omezený exkluzivní obsah navíc v podobě: striku, gear set pro každou classu, novou loď a exotickou zbraň.

Expanze Forsaken pro Destiny 2 vychází na PC, PS4 a Xbox One 4. září.

Zdroj GamePress.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.