Bungie odhalilo nové rozšíření a budoucnost Destiny 2, oznámilo Cross-Save, odchod z Battle.NET a další informace

Bungie dnes během svého live streamu, kterým nás po většinu času provázel Datto, jakožto komunitní manager, přišlo s řadou oznámení a to nejen o své nadcházející expanzi Shadowkeep.

Již během streamu Google Connect jsme se dozvěděli, že Destiny 2 bude včetně všech vydaných i nadcházejících DLC k dispozici na platformě Google Stadia.

Po rozchodu Bungie a Activisionu se řada hráčů ptala, jak to bude dál s Destiny 2 a Battle.NETem, na tuto otázku dnes dalo studio odpověď, Destiny 2 nebude na Battle.NET od 17. září, kdy vychází rozšíření Shadowkeep k dispozici, od tohoto dne bude hra k dispozici na Steamu. Dle vyjádření Budgie si budou moci hráči převést všechen obsah z Battle.NET na Steam a to včetně všech získaných zbraní i vaultů.

Bungie také oznámilo že 17. září vyjde Destiny 2: New Light, které bude free-2-play verzí hry. Tato verze bude zahrnovat základní hru, Curse of Osiris a Warmind expanze. Dále pak a základní multiplayer a kooperativní módy (crucible, striky, gambit a raidy). Ovšem některé aktivity si budou muset hráči dokoupit. A protože je rozšíření Shadowkeep samostatné, tak do něj budou moci hráči naskočit během 10-15 minut (hráči dostanou k dipozici maximální level cap, aby mohli hrát téměř okamžitě s ostatními přáteli). Všechen ostatní obsah bude zahrnut také v jednom balíku s cenou 40 USD. Samostatné rozšíření Shadowkeep má stanovenou cenu 899,- CZK.

Vývojáři také potvrdili dřívější informaci, že Destiny 2 bude podporovat cross-save, tato funkce má být k dispozici na podzim tohoto roku na podporovaných platformách, kterými aktuálně jsou PC, Xbox One a Google Stadia u PS4 se zatím čeká na vyjádření Sony. Ale během streamu během uvedl generální ředitel Mark Noseworthy, že tato funkce přijde na všechny platformy. Hráči by měli své postavy vázané na jeden primární účet, ovšem není vůbec jasné, jak to bude v případě, že hráči mají své účty na několika platformách.

S tím souvisí i další zajímavé oznámení, že Destiny 2 již nebude nabízet žádný exkluzivní obsah pro vybranou platformu a že všichni hráči hráči budou mít k dispozici stejný obsah. (V minulosti měl PlayStation exkluzivní obsah navíc v podobě exotických zbraní, misí, striků a crucible map).

Rozšíření Shadowkeep odstartuje třetí ročník v Destiny 2 a vezme hráče 17. září zpět na měsíc, který dle vyjádření zástupců studia bude dvojnásobně velký oproti Destiny 1. Fanoušci a veteráni se dočkají návratu Eris Morn, která byla hlavní postavou DLC The Dark Below k Destiny 1. Rozšíření Shadowkeep přinese také staré známé nepřátele a to v podobě přeludů. Fanoušci se tak mohou těšit na Crotu, Ghaula a další “staré známé”.

Bungie také změní způsob fungování módů v armoru. Ty nově nebudou ve zbroji natrvalo, ale hráči si je budou moci měnit a vytvářet maximální OP build. Co se perků pro legendární zbraně týče, tak ty budou nově více podobné perkům z exotických zbraní, čímž mají být mnohem více zábavné.
Nově postavy obdrží také zakončovací údery “Finishing moves” podobné těm, které můžeme znát například z Titanfallu. K vidění během streamu byly také nové exotické zbraně jako Heavy bow s možností zpětného rázu, speciální hand cannon zapalující nepřátele nebo speciální trace rifle.
Samotný endgame bude drasticky zkrácen; Bungie chce, aby se hráči cítili, jako by byli vždy uprostřed dění. To usnadní nováčkům naskočit do Destiny 2 od nuly.
Raid, který bude součástí rozšíření Shadowkeep vrátí hráči do Black Garden, lokace z prvního Destiny. 
Volba “New Light” bude mít nové intro, které se vrátí na kosmordrom, kde hráče poprvé najde Ghost. poté, co dokončí misi New Light, budou mít hráči k dispozici řadu krátkých misí, které jim odemknou jednotlivé destinace. Poté budou hráči moci spustit většinu aktuálně dostupného obsahu.
Sezóna 8 v Destiny 2 se zaměří na crucible

Níže se můžete podívat na kompletní záznam streamu Bungie k budoucnosti Destiny 2.

Destiny 2 je nyní k dispozici na PC, PS4 a Xbox One a bude k dispozici také na Google Stadia.

Zdroj GamePress.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.