Mody proti šampionům čeká změna

Zbývá už jen posledních pár hodin před vydáním Beyond Light, hráče konečně čeká temný element, Stasis. Zatímco nové podtřídy Stasis podstatně změní způsob hraní, Bungie v nedávném článku odhalilo, že Anti-Champion mody se nyní budou aplikovat na armor namísto zbraní.

Šampioni jsou novým typem nepřátel představených v Destiny 2: Shadowkeep. Je to forma elitního nepřítele, vyžadující speciální mody. V současné době je možné potkat Barrier, Overload a Unstoppable šampiony v různách end-game aktivitách. Ještě před samotným zahájením aktivity jste vyzváni aby vaše výstroj obsahovala mody na tyto šampiony. Například, anti-barrier mod dokáže prolomit štíty Barrier šampiona.

Počínaje Beyond Light bude mody proti šampionům možné umístit do armoru, namísto zbraní. V aktuální sezóně již jeden takový mod byl v sezónním artefaktu. Unstoppable mod pro pulzní pušky bylo možné umístit do armoru na ruce. Díky tomu bude možné využít i exotické zbraně, které jinak umístění zbraňového modu neumožnovaly.

Nebudeme se tedy již muset spoléhat pouze na legendární zbraně, abychom čelili šampionům. Zároveň bude také možné jediný mod slot na zbraních využít pro smysluplnější mod, stejně jako při běžných aktivitách. Zmíněné mody samozřejmě zaberou mod slot na armoru, kde se však nejedná o tak významnou ztrátu, protože amory mají více dostupných slotů. Exotické zbraně, které již nějakou schopnost proti šampionům mají, z této změny budou těžit také, protože budou potenciálně schopny čelit dvěma typům šampionů současně, jedním pomocí perku z armoru a druhým přímo ze schopnosti zbraně. Případně nebude třeba mít mod nasazen na armoru.

Většina exotických zbraní byla díky absenci mod slotu již delší dobu v této situaci znevýhodněna, protože jen několik vybraných exotických zbraní má nějakou schopnost proti šampionům zabudovanou. Bungie pravděpodobně touto změnou cílilo na větší možnost využití exotických zbraní, aniž by muselo vytvářet další exotické zbraně s těmito speciálními schopnostmi. Ještě není jasné, na které amory půjdou tyto mody nasadit a jaké budou restrikce pro různé typy zbraní. Bungie každou sezónu přidávalo do sezóního artefaktu různé typy modů proti šampionům, které fungovaly s různými typy zbraní, aby tak měnilo zbraně, se kterými hráči budou hrát, a velmi pravděpodobně tomu tak bude i v budoucnu, ať už si přejeme, aby to tak bylo, nebo ne.

Zdroj: Gamerant.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.