Activision končí s Bungie, co bude s Destiny?

Zajímavé oznámení o ukončení spolupráce s vydavatelstvím Activision zveřejnilo studio Bungie na svých webových stránkách. Ve videoherních kuloárech se už jistou dobu točily informace, že po podepsání dohod studia Bungie s čínskou společností NetEase může dojít i na tento scénář.

Ve volném překladu Bungie uvadí: S Activisionem jsme vytvořili něco speciálního. Užili jsme si úspěšnou osmiletou jízdu a Activisionu bychom za jejich partnerství a podporu Destiny chtěli poděkovat. Naše budoucí plány s Activisionem jsou takové, že vydavatelská práva pro Destiny přejdou pod značku Bungie. Jsme připraveni se starat o Destiny sami, zatímco se Activision může více věnovat svým ostatním IP projektům.

Převod vydavatelských práv již započal a jak Bungie, tak i Activision se údajně snaží o to, aby hráči nepocítili žádné rozdíly.

Thank you Guardians. It’s been an honor and a privilege to help bring the world of Destiny to life for you. pic.twitter.com/EB1y19OTD8

— Activision (@Activision) January 10, 2019

Nebylo tajemstvím, že Activision nebyl dlouhodobě spokojený s prodeji Destiny 2 a následných DLC. Co ale opravdu stojí za rozpadem této několikaleté spolupráce se možná nikdy nedozvíme. Destiny na svých stránkách také uvedlo prohlášení o tom, že si jsou vědomi náročnosti úkolu, před který se postavili. Bungie je tak najednou bez velmi zkušeného partnera, ale druhou stranu teď může vézt Destiny přesně tím směrem, kterým si samo přeje.

Není to ale poprvé co Bungie rozvazuje vztahy s velkými jmény. V roce 2007 se podobným způsobem rozešlo s Microsoftem, který tak získal veškerá práva pro značku Halo.

 

Zdroj GamePress.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.