Leviathan

Umístění raidu

Od chvíle kdy jsme se z prozrazených trofejí dozvěděli jméno raidu začalo to na internetu bzučet teoriemi. Uvolněné concept-arty jasně ukazovali na obrovskou vesmírnou nestvůru. Když je teď hra venku objevují se další a další náznaky co a kde by raid mohl být. Na jednom z prvních videí byla vidět obrovská oranžová koule s rozpadajícími se kusy planety. Mnozí z vás toto místo poznali z mise na Nessusu a proto se mnozí domnívají, že zde by mohl být vstup do raidu.

Další indicií je quest na power zbraň  „On The Comms“, kde nejde pokračovat dokud „World-Eater“ nedorazí. A pokud jste dobře poslouchali v Adventůře „An Invitation from the Emperor“, mluvilo se tam o Cabalském vojsku pojmenovaném 7th Company, které se snaží za pomocí dat od Vexů přetvořit planetoid Nessus na jídlo pro žijící loď. Ghost na to zareagoval větičkou: „Nemají přeci tak velikou loď… nebo snad ano?“. Tato loď bude právě ten bájný Leviathan.

Jakmile jejich snažení překazíte odposlechnete další zprávu zmiňující se o zamítnutí přijetí do loajálního řádu. A celá mise končí zprávou „vše co od tebe žádám, je aby ses vrátil do mého náručí. Emperor Calus promluvil.“. Cut-scény během kampaně naznačují, že Dominus Ghaul a jeho mentor Consul, jsou vyhnanci Cabalské společnosti a svrhli předchozího císaře aby pro své lidi určili nový směr. Nyní to vypadá, že svržený císař Calus chystá proti-útok. Město umístěno na vrcholu Leviathan by mohlo naznačovat Calusuv palác.

Během PC bety se jednomu hráči povedlo glitchnout do oblasti, kde vyfotil zajímavý objekt.


Mechaniky raidu

Již víme, že raid bude startovat na power 260-280. A Luke Smith tvrdí, že až raid uvidíme nebude se podobat ničemu co jsme dosud viděli. A je jejich největší věcí co vytvořili.

Již tedy víme, že půjdeme na Leviathan budeme nějakým způsobem čelit císaři Calusovi. Co tam lze čekat? Ve sběratelské edici byl přiložen Calusův manifest. Je tam jasně napsáno, že Ghaul a Consul ho poslali do vyhnanství právě na Leviathan. Označuje tam mnoho svých přátel a rodinných příslušníků jako spolu-konspirátory v Ghaulově převratu. V knížce vyzývá čtenáře aby jeho jménem všechny zabil.

Samozřejmě již jsme jeho největší cíl zabili „Těm co zabili Ghaula, nabízím audienci před mým trůnem.“. Caulus sám sebe označuje jako tvůrce míru a měl by nám být vděčný za zabití jeho nepřátel. Nabízí nekonečno luxusních dárků těm, co vyškrtají jména na jeho seznamu a dokonce i „místo po jeho boku“ pro ty, kteří jsou toho hodni.

„Zvu vás, k procházce po mých zahradách a umytí v mých jezírkách a otestování své síly v mých arénách. Na konci, vás možná uvítám s poklady a příležitostmi.“Bosové raidu

Toto bude zajímavé. Co se týče jeho nepřátel, tak jak jsou prezentovány v knížce a spolu s malými radami o tom jak na ně, je možné že budou RAID bosové. I když není známo, proč by byli na jeho lodi, když byli součástí převratu proti němu. Je jich také celkem dost. (šest, pokud nepočítáme Consula a Ghaula). Pokud každý z nich bude BOSS, bude to zatím nejvíce bosů ze všech raidů v Destiny, je však také možné, že u některých boss fightu jich bude víc.

Osobní strážce: Lictor Shayotet ochránce Císaře
Calusova pravá ruka, přítel a ochránce, který byl, jak se zdá znechucen Císařovým dekadentním stylem. Calusova rada pro tohoto bose je: „Má jedinou slabinu: zůstane a bude bojovat. Neví jak ustoupit, neutíká. Přinuťte ho aby se cítil jako, že něco ochraňuje a bude bojovat až do konce.  Ale, když nemá mě, co mu zbývá k ochraně? Je stejný jako vy. Miluje své zbraně.“

Vědkyně: Freeborn Oztot, Psion Savant
Telepatičtí Psioni jsou otrockou rasou kabalů, kteří zřejmě zničily jejich jasnovidecký stroj „OXA Machine“. Oztop pomáhala s jeho rekonstrukcí. A než jej znovu zničit, tak jí raději Calus nabídl práci. Když pak Calus začal osvobozovat ostatní Psiony, tak se začala Oztot cítit ohrožena a přidala se ke konspiraci proti němu. Calusova rada pro tohoto bose je: „Dokáže vycítit nepřátelský pohled vraha. Je potřeba se k ní dostat nějak nepozorovaně. Přiblížit se k ní s radostí a důvěrou tak jak jsem to kdysi dělal já. Pak máte možná naději.“

Celebrant: Aedile Moli Imoli, stále radostný
Šéf všech festivalů, který nesnese pohled na naštvané lidi. Jeho zločin bylo utěšování a přesvědčování lidí po Calusovu vyhnání, než je naopak nechat zuřivě povstat. Calusova rada pro tohoto bose je: „Zřekl se navždy války, a oddal se radosti a veselí…nechť jeho smrt přijde v den, který on sám vymyslel“. Velmi strohá rada, ale zřejmě se za vším tím veselím skrývá nějaká vzájemná propojenost proti tomuto bosovi.

Genrál: Evocate-General Umun’arath, Velitel všech legií.
Calus je prezentován jako dekadentní – milující umění, luxus a veselí, který vidí válku pouze jako:“cestu k ochraně štěstí“. To je v přímém kontrastu se sparťanským obrazem Cabalů, jak jsou prezentování ve světě Destiny. A právě proto Calus rozpustil „Preatorium“ (stará vojenská aristokracie Cabalů). Umun’arath byla jeho volba na vedení legií namísto Preatoria, ale bohužel milovala válku stejně tak jako oni. I když jí Calus neustále sledoval, tak nemohl předvídat konspirátory Consula a Ghaula.
Calusova rada je, že je paranoidní: “Umum vidí teror všude kolem sebe. Stroje naslouchají jejím světům, barbaři kteří narušují fronty, čarodějové kteří touží po její duši a mnoho dalších. Umum se bojí venkovního světa. Musíte se ujistit, že její konec přijde zevnitř“.

Důvěrník: Iska’al of Fantor
Skromný obchodník v hlavním městě Cabalského impéria Torobatl, kterého Calus velmi často navštěvoval během rušení Preatoriatu. Calus důvěřoval Iska’alovi a svěřoval se mu. Iska’al ho nikdy nezradil. Jeho zločin byl to, že ve své práci pokračoval i  po změně režimu a prodával čaj personálu Ghaula. To jen aby bylo jasno, proč je to záporák…
Calusova rada pro tohoto „záporáka“, který je defakto nevinný, je tato: „Dejte mu opiáty. Nech ho umřít v uspokojení. Nedokážu si představit všechny ty tyrany, kteří mu šeptají jed do jeho uší. Nesmí ho dostat. Chudák Ishka, láme mi to srdce. Tolik jsem mu věřil.“

Má dcera: Caiatl, Princezna Impéria
Calusova dcera byla vycvičena jako hvězdná pilotka a zřejmě měla problém se svým otcem a jeho dekadentním stylem od začátku. Jak začal převrat tak Calus, který spěchal do trůní místnosti aby dal signál pro „speciální opatření“ spatřil zde svou dceru jak drtí „kost“ ve své rukavici. „Nebudu slabá!“ řekla. Rada jejího otce zní: „Pouze když letí je šťastná. Pouze když je šťastná může být dostižena. Nikdy jsem jí nedokázal dostihnout. Snad to zvládnete vy.“


Co je Leviathan?

Je několik možností co to může být. Tento obrázek, který byl přibalen k limitované a sběratelské edici ukazuje obrovského červa, který požírá město a skupinku Cabalů, kteří ho uctívají. Teorie spočívá v tom, že Cabalové uctívají tyto obrovské červy a nabízejí jim planety jako potravu výměnou za… bůh ví co. V této adventůře na Nessusu Caulus nabízí jeho následovníkům život v „bohatství“. Pravděpodobně budou výkaly těchto červu pro Cabaly cennou měnou. Asi…

Leviathanova ústa jsou velmi podobná ústům Cabalů a těm červům, kteří jsou na obalu knížky o Cabalech, která byla přibalena ve speciálních edicích. Možná tyto dvě rasy mají podobné předky.

Existuje i zmínka na jedné z Grimoire karet o Leviathanovi, která vypráví pozadí příběhu o Oryxovi, úhlavní nepřítel rozšíření Taken King na Destiny 1. Je tam velký náznak toho, že je to spojenec Travelera potažmo Světla a jak víme Světlo je hlavní téma Destiny 2. Není nemožné v tom vidět nějakou souvislost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.