Zavala

Veterán Titan, který koordinuje obranu města, Zavala pomáhá mentorovat a vystrojovat další Titány.


Zavala se narodil zhruba někdy před kolapsem a byl oživen Ghostem v Guardiana. Cestoval do slavného tábora, ze kterého se nakonec stalo Posledním město, vedle lidí pomáhal vybudovat slavné město. Nakonec stal studentem lorda Saladina a bojoval v bitvě o Twilight Gap. Později se stal konkurentem Lorda Saladina v Crucible.

Jako k veliteli se k němu později připojilo několik frakcí, aby se pokusili získat podporu. Nejblíže měl k New Monarchy kde mu prostřednictvím Executora Hidea byla nabídnuta pozice králem města, kdyby se připojil k jejich frakci. On to ale odmítl pravděpodobně nechtěl znovu rozpoutat válku frakcí. Odvrátil se i Aracha Jalaala, který ho prosil o podporu. Nicméně začlenil frakci Future War Cult do koncesu města, protože byla zaměřena na boj a pro město tudíž užitečná.


Destiny

Úloha Zavaly je celková obrana města a vojenská strategie proti nepřátelům na Zemi i mimo ni. Úkoloval Guardiany v preventivním útoku na House of Devils a likvidaci Sepiks Prime. Také opětovné obsazení postů zajatých armadamy Cabalů.

Destiny 2

Zavala pomáhá Guardianům při invazi Red Legion na Tower. Nakonec je nucen Zemi opustit. Schoval se na měsíci Titan, kde prodělá existenční krizi protože nebyl schopen ubránit Poslední město.