Cayde-6

Cayde je mazaný lovec, který má dlouholeté zkušenosti s pobytem v divočině, ale boj ve válce není jeho silnou stránkou.

Cayde-6, Exo a Vanguard pro Hunter třídu, umístěný na Nessusu a na Farmě. Cayde-6 prodává vybavení pro Huntery.
Stejně jako většina Exo , Cayde si pamatuje jen málo o své minulosti před zhroucením . Nicméně, on si pamatuje dostatek věcí, aby poskytl podstatné informace. Cayde býval lidským vojákem s velkým dluhem, když ho Clovis Bray oslovil, chtěl jeho dluh smazat. Samotná nabídka práce není výslovně uvedena, ale po přijmutí přichází do Evropy, kde je přeměněn na Exo. Dále si pamatuje, že byl přidělen jako bezpečnostní důstojník společnosti Ishtar Collective , kde bylo jeho úkolem starat se o Dr. Maya Sundaresh. Chtěl ji poznat lépe,i přes to že si ho sotva všimla. Cayde-6 byl kdysi odvážný a dobrodružný Guardian, takže samozřejmě nemohl říct na tuto výzvu ne.
Cayde převzal funkci Hunter Vanguard, když jeho předchůdce a blízkého přítele Andal Brask zavraždil Fallen voják Taniks Scarred. Ačkoli Cayde plní svou funkci jak nejlíp může, touží po návratu na bitevní pole. Pomáhal Strážcům vytvořit plán proniknoutí do Dreadnaughtu. Pracoval po boku se Zavalou a Ikorou, aby pomohl zprovoznit tajný pohon, který z Rasputina ukradl , a mohl se přiblížit k Dreadnaughtu pomocí lodi, kterou si „půjčil“ od Eris Morn. Po zbytek války pracoval s Erisem, kde i přes vzájemné neshody, pracoval na plánu jak svrhnout Oryxe.
Během invaze Dominuse Ghaula, Cayde pomáhá Strážcům v odvrácení útoku Červené legie, kde ale nakonec po odříznutí Světla, on a ostatní přeživší evakuovali Last City. Cayde nakonec utekl ze Země. Záhadným způsobem se byl uvězněn uvnitř zvláštního Vex přístroje na Nessuse , který se očividně pokoušel ukrást.